Her soruya yanıt oluyoruz.

Ben Neden Film Seçimi Yapamıyorum?

Ben Neden Film Seçimi Yapamıyorum?

 

Ben neden film seçimi yapamıyorum diyorsanız bu yazımızı okuyarak sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Film seçimlerinin doğru yapılması izlenecek filmden keyif alınmadı açısından çok önemlidir. Seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunuyor. Hangi noktalara dikkat etmeniz gerektiğini bildiğiniz takdirde doğru seçim yapabilirsiniz. Film seçiminde en önemli nokta sizin beğenilerinizdir. Filmler komedi, korku, dram, aksiyon, bilim kurgu gibi çok farklı temalı olarak çekilmektedirler. Öncelikle sizin hangi film türünden hoşlandığınıza karar vermeniz gerekiyor.

Filmin türü ve konusu gibi filmin izlenirken keyif alınmasını sağlayacak nokta ise doğru site seçilmesidir. Filmin izlenirken donması ve kesilmesi keyifle izlemenizin önüne geçecektir. Doğru seçim yapılacak olan filmleri izleyerek eğlenceli zamanlar geçirmeniz mümkün olacaktır. Arkadaşlarla ya da aile ile bir araya gelerek film izlenirken sadece kendi beğeninize uygun değil ortak olarak beğenilecek filmin seçilmesi gerekiyor.

 

Film Seçimi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 

Filmler insanların keyifli zamanlar geçirmelerini sağlamaktadırlar. Her insanın beğenisi farklı olduğundan film kategorileri bulunuyor. Öncelikle kategori belirlemeniz yararlı olacaktır. Beğenerek izleyeceğiniz filmlerin mutlaka yeni yapılmış olması şartı bulunmuyor. Eski ama kaliteli filmlerin sayısının çok fazla olduğunu bilmelisiniz. Yapacağınız film seçimleri ile çevrenizde zevk sahibi olarak tanımak istediğinizde şu noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

  • Film kategorisini belirlerken yalnız ya da kalabalık olarak izleyecek olmanıza dikkat etmelisiniz
  • Filmin IMDb puanına bakmalısınız. Bu puanları filmi izleyen kişilerin beğenileri oluşturuyor. Puanı yüksek olan filmleri tercih etmelisiniz
  • Konu film seçimlerinde çok önemlidir. Filmin konusunu okumalı ve ilginizi çekiyor mu buna karar vermelisiniz
  • Oyuncu kadrosu ve yönetmen filmin kalitesinin ortaya koyulmasında çok önemlidir. Bunları dikkatle incelemelisiniz
  • Filmin fragmanını izleyin filmlerin fragmanları konularının anlaşılmasında oldukça yararlıdır
  • Film hakkında yapılan yorumları inceleyin. Filmi izleyen kişilerin gerçek yorumları ve düşünceleri film hakkında karar vermenizi sağlayacaktır
İlginizi Çekebilir;  Ben Neden Akıllı Cihaz Kullanamıyorum?

İzleyeceğiniz Filmi Kolayca Seçebilirsiniz

 

Film izleyerek boş zamanlarınız değerlendirebilir ve arkadaşlarınız ve aileniz ile kaliteli zamanlar geçirebilirsiniz. Bu şekilde kaliteli zaman geçirmek için ise doğru film seçimi yapılması çok önemlidir. Seçiminizi doğru yapmak için öncelikle filmin türüne dikkat etmeniz gerekiyor. Macera filmleri seven kişiler için dram filmlerinin bir çekiciliği olmayacaktır. Kaliteli olsa dahi filmin izlenmesi ile istenen keyfin alınması mümkün olmayacaktır. Aynı şekilde komedi filmlerini seven kişiler için de dram filmleri pek doğru bir seçim olmaz.

İzleyeceğiniz filmi seçmekte zorlanıyorsanız film önerileri yapan blogları takip edebilirsiniz. Ayrıca film siteleri genellikle en çok beğenilen filmleri izleyicilerine önermektedirler. Film izlerken araya reklamlar girmesini ve kesintiler olmasını istemediğinizde online yayın yapan çeşitli platformları tercih etmelisiniz. Bu platformlarda üyelik oluşturduğunuz takdirde filmleri kesintisiz olarak izlemeniz mümkün oluyor. Aynı zamanda abonelik oluşturulan platformlar izleyicilerine her zaman daha kaliteli filmler sunuyorlar. Ayrıca bu platformlar daha önce izlediğiniz filmleri göz önüne alarak beğeninize uygun olan filmleri sunuyor. Bu şekilde doğru film seçimi yapma konusunda size de kolaylıklar sunuyor.

Film Konularını Ve Oyuncularını İnceleyerek Seçimlerinizi Yapmalısınız

Bir filmin beğenilerek izlenmesini sağlayacak en önemli nokta konusudur. Konusu ilgi alanınızda olan filmlerin arasından seçim yaptığınızda beğenerek izleyebilirsiniz. Oyuncu kadrosuna da bakmanız gerekiyor. Oyuncu kadrosu güçlü filmlerin kötü olma ihtimali pek bulunmaz. Hatta ilgi alanınızda olmasa dahi beğenerek izleyebilirsiniz. İlgi alanınızda olan filmlerin en iyilerinin hangileri olduğunu daha önce izleyen kişilerin yaptıkları yorumlardan öğrenebiliyorsunuz. Hatta bazı sitelerde en iyi film listelerine de yer veriliyor. Film seçimini bu listeden yaptığınızda yanılma ihtimaliniz pek bulunmaz. Siz ve birlikte izleyeceğiniz kişiler filmi beğenirsiniz.

İlginizi Çekebilir;  Ben neden başarılı olamıyorum?

En iyi filmi ben seçerim demek için bu listeleri telefonunuza ya da bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Kaliteli olduğu ve mutlaka izlenmesi gerektiğine dair bilgiler aldığınız filmleri de favorileriniz arasına ekleyebilirsiniz. Böylece film izlemeye karar verdiğinizde seçim yapmak için uzun zaman harcamanıza gerek kalmayacaktır. Bunlar içinden seçim yaparak hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Sinemalarda gösterimi olan ama izlemeye vakit bulamadığınız filmleri not alabilirsiniz. Böylece evde film izlemek istediğinizde bunları izleyebilirsiniz. Vizyondaki filmlerin izlenme sayısı da kaliteleri hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır. Kaliteli filmleri izleyicileri tavsiye etmekte bu sayede daha fazla insan da onu izlemeye gitmektedirler.

 

Doğru Film Seçimi Yapmaya Başlayabilirsiniz

 

Ben neden doğru film seçimi yapamıyorum diyorsanız belirttiğimiz noktalara dikkat etmiyor olabilirsiniz. İzleyeceğiniz filmi doğru seçtiğiniz takdirde zamanınızı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Filmlerin doğru seçilmesi zaman içinde gelişen bir alışkanlık olarak değerlendirilebilir. İlk seçimlerinizde başarılı olmadığınız takdirde bunun sizin şevkinizi kırmasına izin vermemelisiniz. Öncelikle bilmeniz gereken nokta her yanlış seçim size bir tecrübe olacaktır. Önemli olan nerde yanlış yaptığınızı görmenizdir. Yanlışınızı fark ettiğinizde bir dahaki seçiminizde aynı yanlışı yapmaz ve kaliteli film izleyebilirsiniz.

Her zaman için yüksek beğenileriniz ve doğru seçimleriniz ile çevrenizden takdir görmek istediğinizde bu konuda kendinizi geliştirmelisiniz. Yukarıda belirttiğimiz noktaları göz önüne almalısınız. Bu şekilde her defasında daha isabetli film seçimleri yapmaya başlayabilirsiniz. Film türü olarak kendinizi de geliştirmeye önem vermelisiniz. Her zaman aynı türden filmler izlememelisiniz. Kendinize farklı fırsatlar tanımalı ve farklı türlerden filmleri de izlemelisiniz. Bu şekilde belki de ön yargılı olduğunuz türdeki filmleri de beğenebileceğinizi görebilirsiniz.

Pek çok insan tarafından beğenilen kaliteli bulunan her filmi sizin de beğenmeniz mümkün olmayabilir. Bundan dolayı acaba benim beğenilerimde bir sorun mu var diye düşünmemelisiniz. Aksine her insanın beğenisinin farklı olduğunu bilmelisiniz. Sizin çok beğenerek izleyeceğiniz filmleri ailenizin ya da arkadaşlarınızın çok beğenmemesinin normal olduğunu bilmelisiniz. Kendi zevkinize güvenmeli ve her defasında daha doğru seçimler yapacağınızı bilmelisiniz.

İlginizi Çekebilir;  Ben Neden Depremin Şokunu Atlatamıyorum?

Yoruma kapalı.